Копірайтер: Що Робить Та Скільки Заробляє Офіційний Блог Olx Ua

Коли ви освоїте професію, то не зациклюйтеся на простій роботі. Великі гроші заробляють на великих проектах. Тому працюйте над іміджем, створіть персональний сайт і блог, спілкуйтеся з колегами в соціальних мережах, напрацьовуйте зв’язки. Так ви зможете отримувати більше цікавих замовлень. Іноді відомі агентства або інтернет-сервіси проводять безкоштовне навчання авторів з подальшим працевлаштуванням. Щоб працювати копірайтером, необхідно знати психологію людей, як вони вибирають товари і приймають рішення про купівлю.
Однак ми не рекомендуємо затримуватися на таких сервісах, адже конкуренція постійно зростає, а оплата праці авторів бажає кращого. Уміння писати лаконічні, але захоплюючі тексти. Варто забути про шкільні твори, де цінувалися витіюваті оберти і обсяг. Звичайно, багато компаній оцінюють роботу копірайтерів за кількістю знаків. І в останніх часто виникає бажання додати «води».

  • Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей.
  • Часто фахівці йдуть в суміжні сфери, наприклад, стають контент-маркетологами, ком’юніті-менеджерами, SMM-фахівцями, оскільки там можуть платити більше.
  • SEO-копірайтер – це не програміст рівня Senior Java Developer, вони є скрізь.
  • Зрозуміло, що початківець копірайтер-фрілансер буде отримувати за свою роботу на порядок менше досвідченого фахівця, який працює у великому рекламному агентстві.
  • Рерайтер не виправляє помилки, що не робить його кращим або смачним.
  • Відсутність самодисципліни призведе до демотивації та дезорганізації.

Павло Молянов, засновник digital-студії «Зробимо», одного разу зазначив, що вебрайтер «має вміти обробляти великі обсяги інформації та швидко розбиратися в будь-якій темі». Будь-якому контент-маркетологу доводиться бути комерційним редактором. Він перевіряє тексти, робить їх краще, несе відповідальність за їхню ефективність. Але виконувати цю роботу не може людина, у якої не було досвіду написання текстів.

Розуміння Цільової Аудиторії

Також, спеціаліст може займатись створенням тексту для розсилок, написанням скриптів для відео, брати інтерв’ю у клієнтів. Серед копірайтерів багато фрілансерів та тих, хто працює віддалено та отримує оплату за готові тексти. Для фрілансер дуже важлива клієнтська база, яка буде створювати стабільний потік замовлень. Щоб набити руку та напрацювати клієнтську базу, можна почати з виконання дешевих замовлень, знайдених на біржах фрілансу та копірайтингу. Наприклад, клієнт хоче опублікувати статтю для своєї цільової аудиторії про те, як його продукт (робот-пилосос) дозволить вирішити їм їхню проблему.
Що робить копірайтер
Поступово ви самі зрозумієте, які біржі приносять вам більше прибутку і більш комфортні для роботи. Копірайтинг – майже завжди робота на дому, в форматі фріланс. Рідше копірайтери потрібні на повний робочий день у великі рекламні агентства або компанії, що займаються інтернет-маркетингом. Як ми й сказали вище, копірайтинг — це здебільшого фріланс. А фріланс у свою чергу має на увазі самостійний пошук замовників.
Так називають себе і ті, хто підробляє унікалізації текстів, і справжні гуру маркетингу, і навіть деякі журналісти. До того ж згуртована команда автора, сеошника і менеджера, що вже спрацювали, демонструє максимальну ефективність і здатна виконувати замовлення в найкоротші терміни. У digital-агентстві Elit-Web вакансія copywriter є копірайтери з вузькими спеціальностями – наприклад, ті, хто роками пишуть на медичні, технічні та фінансові тематики. Вони добре знаються на нішах і з легкістю створюють круті статті. Часто ми стикаємося з тим, що відбудовуватися від конкурентів, якось вигідно від них відзначитися просто нема чим.

Не Хочете Розбиратись Що Таке Копірайтинг, А Просто Хочете Замовити?

Для роботи вам не потрібний ні потужний комп’ютер, ні якесь спеціальне обладнання, ні дорогі професійні програми, що розповсюджуються за передплатою. Все, що вам потрібно, – це звичайнісінький ноутбук або навіть планшет із зовнішньою клавіатурою. Можна обійтися і тачскріном, але повірте, набирати великі об’єми тексту тапами по екрану процес дуже виснажливий. Виконанню будь-якого замовлення завжди передує спілкування із Замовником. Для повного розуміння всіх завдань та цілей копірайтеру необхідно отримати максимум інформації за проектом.
Копірайтер може писати на різні теми або працювати з декількома напрямками, в яких добре розуміється. Наприклад, будівництво, медицина, юриспруденція та ін. Другий варіант останнім часом цінується все більше, адже глибокі знання у конкретній темі дозволяють точно донести потрібну думку до читача та створити справді корисний контент. Однак поки що машини здатні тільки збирати інформацію і писати тексти на її основі. Щоб створити по-справжньому креативний контент і вирішити нестандартну задачу, потрібна людина.
Що робить копірайтер
Сказати, що вона творча – значить не сказати нічого. Копірайтери можуть працювати в різних відділах та компаніях, таких як маркетингові агентства, видавництва, інтернет-магазини, СММ-агентства тощо. Кількість символів статті легко порахувати в будь-якому текстовому редакторі, наприклад, Word.

Сумніваєтесь Чи Підійде Вам Сфера Іт?

Це тексти, що містять ключові слова, відповідні темі, за якими інші користувачі будуть знаходити сайт в Google. Ваше завдання – написати зв’язковий, ємний, лаконічний і бажано корисний для читача текст із змістом зазначених ключових слів. Власне, це і є SEO-копірайтинг, якщо не заглиблюватися в деталі. Фактично будь-який текст, який ви бачите в інтернеті, – це результат роботи копірайтера. Тобто людини, яка пише тексти на комерційній основі (або на інших умовах, які обговорюються індивідуально).
Чи можна працювати копірайтером без освіти? Щоб стати хорошим ІТ копірайтером мало вмісти гарно писати та розуміти технологію. Не менш вадливо постійно розвиватись та вдосконалювати свої знання. Підвищення професіоналізму допоможе підтримувати високий рівень експертності та привертати увагу клієнтів. Помилково думати, що копірайтером може стати лише випускник лінгвістичного факультету.
Копірайтер не просто має бути експертом у специфіці ваших товарів або послуг. Він має чітко розуміти вашу аудиторію й конкурентів. Автор проводить своє невелике дослідження перш ніж приступити до роботи. Дослідження копірайтера й контент-райтера відрізняється ракурсами. Контент-райтер вивчає глибину питання, а копірайтер — і ширину, і глибину.

Для деяких художніх текстів допускається до 30%. Копірайтери працюють з текстами різного типу і для різних галузей, наприклад, представляючи послуги діджитал агентства. Вони можуть писати статті для блогу, веб-сайту, рекламні тексти, описи товарів, технічну документацію, соціальні медіапублікації та багато іншого. Тому широкий спектр навичок допомагає їм ефективно працювати над різноманітними завданнями. Написання професійних текстів для веб-сайтів справді окупається.

Здебільшого досвідчений копірайтер вміє балансувати між адаптацією експертного тексту і створенням пресрелізу. Вам не потрібно створювати штат копірайтерів, щоб отримати якісний блог або тексти для соціальних мереж. Але вам потрібен копірайтер, який впорається з різними форматами та зробить це якісно.

Клієнт погоджується, що проблема дуже актуальна, тому що у багатьох є домашні вихованці та погоджує текст. Копірайтеру важливо ретельно вичитувати і редагувати свою роботу, щоб гарантувати відсутність помилок. Навіть невеликі помилки або невідповідності можуть знизити ефективність роботи і підірвати довіру до бізнесу або організації, в якій ти працюєш. Тобі варто переконатися, що твоя робота не містить орфографічних і граматичних помилок, а також те, що вона відповідає стилю і тону. Хороший копірайтер повинен вміти пропонувати творчі та оригінальні ідеї для маркетингових кампаній і текстів.
Копірайтер — це спеціаліст з написання рекламних текстів. Корисний контент, який органічно вписано ключові фрази. Ми, чесно, не знайшли оригіналу першої у світі реклами, але, повірте, там були слова. За останній рік кілька онлайн-університетів запустили курс «Комерційний редактор», але різниця залишилося для багатьох загадкою. Спробуємо з’ясувати, чи існує ідеальний копірайтер і якого фахівця слід шукати. Якщо компанія велика, спеціаліст працює у команді з коректорами, верстальниками, журналістами, кореспондентами та редакторами.
В іншому випадку це журналістика або літературна творчість. В ідеалі копірайтер повинен знати англійську мову, щоб використовувати в роботі зарубіжні першоджерела. Недостатньо нашвидкуруч переписати будь-яке першоджерело, щедро приправивши його незручною інформацією для обсягу, і напхати його ключами. Сучасний SEO-копірайтер – це наполовину автор, наполовину психолог та наполовину маркетолог. Кажуть, трьох половин не існує, але факти свідчать про інше. З того часу минуло років, а слова в рекламі використовуються досі.
Але підходить ця робота і прихильникам офісу. SEO / LSI-копирайтерам вони стануть в нагоді, щоб шукати інформацію на зарубіжних ресурсах. А рекламникам і SMM-копірайтерам — щоб працювати з європейським і американським ринком. Кожен працівник рекламної сфери повинен бути трохи психологом.
Пишіть більше, щоб прокачати навичку та швидше зібрати портфоліо. Це допоможе розвивати особистий бренд та заробляти репутацію. Щоб запропонувати співпрацю, ви можете безпосередньо написати лист-звернення до потенційного клієнта або скористатись допоміжними майданчиками для пошуку замовлень. До них відносяться біржі копірайтингу, де замовники розміщують завдання та чекають на пропозиції від копірайтерів, готових написати якісний контент.
Тим не менш, є усталені формати, які копірайтер може вибрати для оплати роботи. Можна створити професійний блог, де розповідати про свої проекти, ведення соцмереж, спілкування зі спеціалістами у своїй сфері. Наявність у статті ключових фраз, які широко охоплюють весь список запитів, робить статтю та сайт найбільш привабливим для користувача, відповідаючи на всілякі питання. Наприклад, запити аудиторії з часом змінилися. Тоді в текст треба ввести інший відсоток ключових запитів, поліпшити унікальність тощо. Недоліки професії витікають із невмотивованості самого працівника.

Leave a Reply

Your email address will not be published.